Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme natáčeli pro Receptář

13. 11. 2008

Tak trochu s obavami jsme přijaly nabídku na natáčení televizního Receptáře prima nápadů dr. Přemka Podlahy. První vyhrání z kapsy vyhání – znáte to... Když se nám hned při první knížce poštěstilo, že její autor bude zviditelněný v televizi, můžeme se se stejným scénářem na dlouho rozloučit. Ale riskly jsme to!
 
Moc příjemný pohled: naše knížka před televizní kamerou :-))Produkce televize Prima nás navelela do pražské zoologické zahrady, kde bylo „na Martina“ pošmourno, ale naštěstí nepršelo. Přání, abychom s sebou přivezli taky psa, jsme nemohli vyhovět. František Preisler momentálně žádného nemá a předseda představenstva našeho nakladatelství Valentin Gapro Bohemia měl tou dobou zrovna neodkladné jednání. Naštěstí prostor dětské zoo hlídá úžasný černý německý ovčák, který se panu režisérovi moc zalíbil, a tak byl malér zažehnán.

Mistr zvuku se chystá ozvučit Františka PreisleraNutno podotknout, že autor knihy Pes v 21. století se natáčení účastnit příliš nechtěl. „Běžte tam sama,“ zkoušel, jestli je možnost se vyvlíknout z nepříjemné medializace.
„To nejde,“ pravila jsem rozhodně. „Dramaturg pořadu chce vás – autora knížky.“
V sobotu večer se mi na display telefonu objevilo Preisler Fr. Udělalo se mi mdlo.
„Já si přece jen myslím, že bych tam radši v úterý nejel...“
„Je to domluvený, teď už z toho nemůžeme couvnout. To by nebylo slušný...“ zkouším zabrnkat na strunu slušného vychování.
„Hmmm, to je pravda. Tak v úterý nashle, ale pojedu tam vyloženě nerad,“ ubezpečil mě František Preisler, abych si náhodou nemyslela opak.

Zdálo se mi, že se dr. Podlaha dozvídá zajímavé věci....Přijeli jsme na smluvené místo včas. Štáb byl nadšený. Společně jsme začali čekat na kameramana... Slečna produkční byla milá. Její profesi jsem jí ale nezáviděla.
Natáčení dopadlo ke vší spokojenosti. Doktor Podlaha byl rád, že náš autor umí o psech nejen přemýšlet, ale i hovořit (ne vždy je to prý pravidlo), vypůjčený německý ovčák ochotně plnit přání pana režiséra a my byli za půl hodinky vyřízení. Vysílalo se v neděli 16. listopadu 2008 na TV Prima.

– ztr –

František Preisler kontroluje cedulku, která je na výběhu německého ovčáka. V textu nenašel nesmysly, kameraman ji mohl nasnímat.

Zde se můžete podívat na video