Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vydali jsme

Příspěvky

To je žrááádlo, aneb co do misky nasypat

3. 6. 2018

zraaadlo_obalka3d.jpgStejně jako u jiných druhů zvířat, také u psů je jejich zdravotní stav a výkonnost ovlivňován nemalou měrou výživou.

 

Dějiny československé služební kynologie

6. 6. 2014

ObrazekDějiny československé služební kynologie je výrazně rozšířené vydání mimořádně úspěšné knihy Dějiny služební kynologie z roku 2010. Autor Jiří Rulc přizval ke spolupráci Juraje Štaudingera a Petera Nevolného, kteří podrobně zpracovali reálie týkající se slovenské služební kynologie.

 

Člověk o psu ... Pes o člověku

2. 7. 2013

Člověk o psu ... pes o člověkuV knížce Františka Preislera najdete dvě povídky, jež mají společné téma, a to člověka a psa.

 

Kynologický výkladový slovník

31. 7. 2012

Kynologický výkladový slovník

Kynologický výkladový slovník je historicky první publikací, která se věnuje tématu psa v nejširší možné souvislosti.

 

Baseti

16. 12. 2011

baseti_obalka.jpgDruhé vydání Basetů (184 stran, barevná příloha) autorka Iva Černohubová poměrně výrazně přepracovala. Nové jsou kapitoly o malých a velkých vendéských basetech, modrých gaskoňských basetech, artézsko-normandských basetech a plavých bretaňských basetech. Velmi užitečný je komentovaný standard baseta (anglického), stejně tak jako kapitola o genetických podmínkách jednotlivých barevných variant basetů. Autorka rovněž věnuje velkou pozornost výstavám a nevyhýbá se ani tématu pojednávajícímu o zdraví basetů. Druhé vydání je doplněné o terminologický slovník pojmů a zkratek.

 

Karta je chytrá – zpověď kartářky

27. 9. 2011

kartarka_obalka_3d.jpgVýkladu karet se Helena Preislerová věnovala příležitostně, když ji o to požádali přátelé nebo kolegové. Hlouběji proniknout do filozofie karetního výkladu se rozhodla v roce 1990. Chtěla znát odpověď na otázku, zda-li lze předvídat osud? Odjela proto do Izraele, kde pod dohledem renomovaného psychotronika a léčitele studovala vše, co s tarotem souvisí. Pobyt v Izraeli byl velmi užitečný – karty Heleny Preislerové se nemýlí.

 

Dřeváček aneb jak se chovat ke psům

2. 9. 2011

Obrazek

Dřeváček je v pořadí již čtvrtá kniha Cyrily Karpfové a po mém soudu možná nejzásadnější – snaží se naučit čtenáře, jak se správně chovat ke psům. Dřeváček není výlučně dětská knížka, Dřeváček je pro všechny. Alespoň tak bych si to moc přála...

O Dřeváčkovi se také zmínil člen souboru divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, který pravidelně připravuje Knižní hitparádu na Country rádiu.

 

 

Dějiny služební kynologie

29. 10. 2010

ObrazekMáte-li rádi Četnické humoresky a zároveň psy, pak právě vám by se mohla líbit nová, mimořádně zajímavá kynologická publikace. Jiří Rulc ve své knize Dějiny služební kynologie podrobně a uceleně zpracovává historii a vývoj služební kynologie v českých zemích od nejstaršího období Rakouska-Uherska, přes „zlatou“ éru první republiky, poválečného období až do současné používání psů policií i armádou.

 

Americká chalupa

12. 6. 2009

chalupa_obalka3d.jpgAutor knihy Václav Větvička je nejen jmenovec, ale i synovec známého botanika Václava Větvičky. Několik let pravidelně posílal do Psa své příhody s ohařem Baskem a posléze Brutíkem. Texty Václava Větvičky si našly čtenáře a nejeden z nich litoval, že všechno skončilo... Proto obě upřímně doufáme, že knížka  Americká chalupa potěší všechny příznivce páně Větvičkova břitkého pera. Sarkasmus, s jakým popisuje "zemi neomezených možností", dá vaší bránici hodně zabrat... alespoň doufáme :-)

 

 

Pes v 21. století

29. 10. 2008

pes21_obalka3d.jpgVyšla naše historicky
první knížka Pes v 21. století,
jejímž autorem je František Preisler.
Potěší nás, když se vám bude líbit... :-)

Zuzana Trankovská & Zuzana Trankovská