Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baseti

baseti_obalka.jpgNová kniha Baseti je sice nová, ale zároveň zase tak úplně nová není... Její první vydaní vyšlo v roce 1998 v (nám milém) nakladatelství DONA.

Druhé vydání Iva Černohubová poměrně výrazně přepracovala. Nové jsou kapitoly o malých a velkých vendéských basetech, modrých gaskoňských basetech, artézsko-normandských basetech a plavých bretaňských basetech. Velmi užitečný je komentovaný standard baseta (anglického), stejně tak jako kapitola o genetických podmínkách jednotlivých barevných variant basetů. Autorka rovněž věnuje velkou pozornost výstavám a nevyhýbá se ani tématu pojednávajícímu o zdraví basetů. Druhé vydání je doplněné o terminologický slovník pojmů a zkratek, stejně tak je přehledně uveden seznam webových adres týkajících se všech basetů. Kniha má 184 stran plus barevnou přílohu.

Při čtení rukopisu jsme ocenili, že „je co číst“. Mnozí z vás mohou namítnout, že jsme profesně malinko zaujaté (po desítkách let prožitých v redakci Psa...), ale zatím si pořád ještě myslíme, že knihy (zejména monografie plemen) by měly být hlavně o písmenkách a ne o množství více či méně vydařených fotografií s popiskami, které jsou dvacet let staré. Baseti Ivy Černohubové těmto našim představám odpovídají. V opačném případě bychom je nejspíš nevydali... :-)

Zasíláme na dobírku za 330 Kč – neúčtujeme ani poštovné, ani balné !!!
Objednávky zasílejte na  canistr@atlas.cz

>> Vydali jsme – kompletní nabídka našich knih