Jdi na obsah Jdi na menu
 


To je žrááádlo, aneb co do misky nasypat

104 stran poučného čtení si můžete objednat na mailové adrese autorky adela.palacka@centrum.cz

zraaadlo_obalka3d.jpg
Stejně jako u jiných druhů zvířat, také u psů je jejich zdravotní stav a výkonnost ovlivňován nemalou měrou výživou.

Dodnes neexistuje prototyp krmiva, o kterém by se dalo říci, že je vhodný pro všechny psy bez ohledu na plemeno, věk, kondici, stáří apod. Krmiva se od sebe navzájem liší nejen kvalitou a pestrostí v použitých surovinách, ale nepochybně také sílou marketingové kampaně, které je někdy velmi těžké nepodlehnout. Právě proto má tato kniha poskytnout možnost hlubšího pochopení základů výživy a potřeb psa a pomoci nejen majitelům a chovatelům, ale i prodejcům při výběru a doporučení správného kompletního krmiva pro psy.

Je však třeba mít stále na paměti, že každý pes je unikát a je potřeba sestavit krmivo právě jemu na míru, a to i v případě, že se jedná o krmení komerčními krmivy (granulemi).

Nechť si z této knihy každý odnese to, co potřebuje. A čtyřnozí chlupáči nám dělají jen samou radost.

Ing. Adéla Palacká v roce 2014 úspěšně zakončila magisterské studium na České zemědělské univerzitě v Praze (obor Výživa a dietetika zvířat). Již během studia se věnovala problematice krmení psů, kterou zahrnula i do své diplomové práce „Zvyšování tělesné hmotnosti psů plemene německý ovčák ve věku 49–156 dní v závislosti na podávané komerční krmné směsi“. V rámci studia se účastnila několika grantů zabývajících se problematikou spojovanou se psy. Díky těmto grantům získala mnoho informací nejen z chovatelského prostředí, což jí dodnes pomáhá při utváření si komplexního pohledu na problematiku výživy zvířat. Po ukončení studia na ČZU začala pracovat ve firmě, která se zabývá výrobou pet food, a to na pozici výživářského specialisty pro psy a kočky. Od roku 2018 si doplňuje vzdělání ve svém oboru prostřednictvím distančních kurzů na akademii v americkém New Jersey.

>> Vydali jsme – kompletní nabídka našich knih