Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dějiny služební kynologie

S politováním konstatujeme, že všechny Dějiny služební kynologie z roku 2010 si našly své čtenáře, a jsou proto VYPRODÁNY!

Ale dovolujeme si tímto odkazem nabídnout nové rozšířené vydání z roku 2014 !!!

ObrazekMáte-li rádi Četnické humoresky a zároveň psy, pak právě vám by se mohla líbit nová, mimořádně zajímavá kynologická publikace. Jiří Rulc ve své knize Dějiny služební kynologie podrobně a uceleně zpracovává historii a vývoj služební kynologie v českých zemích od nejstaršího období Rakouska-Uherska, přes „zlatou“ éru první republiky, poválečného období až do současné používání psů policií i armádou.

Stranou autorova zájmu nezůstala ani sportovní činnost. Ohromný význam mají kompletní přehledy nejen služební kynologie (ve smyslu profese), ale také řady událostí a osobností kynologie civilní. Úsilí, které tomu autor musel věnovat, je jen těžko představitelné.

V knize mají své místo také medailony význačných osobností služební kynologie, např. Adolfa Horáka, Oldřicha Pinkase, Theodora Rottera či Viléma Eise. Autor podrobně mapuje výcviková střediska a chovatelské stanice, které působily nebo působí na našem území. Autor se podařilo v archivech (i u pamětníků) nalézt ohromné množství dobových dokumentů, které nabízí čtenářům v autentické podobě. Nikdy nepublikované fotografie a zápisky vrátí čtenáře do c. k. mocnářství, kdy se začala psát historie používání psů u četnictva.

Rulcovy Dějiny služební kynologie jsou vůbec první ucelenou publikací, která se danou problematikou zabývá. Kolekcí materiálu, které jsou zpracovány na 416 stranách, se autor zabýval čtyři roky. V úvodu vyzývá své čtenáře ke spolupráci na dalším rozšiřování této knihy právě o jejich dosud nikde nepublikované dobové dokumenty a fotografie, jejichž existenci lze zatím jen tušit. Věřme, že autorovo přání bude vyslyšeno. Česká kynologie si to jistě zaslouží.

>> Vydali jsme – kompletní nabídka našich knih