Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toto nečtěte

Příspěvky

Přece jste se proklikali až sem?

6. 2. 2009

Obrazek

 

Přece jste se proklikali až sem, a to jsem vás prosila, abyste tohle snad ani nečetli...

Proč? Protože všechno, co tady kdy napíšu, nebude pravda. Osoby budou smyšlené, jména fiktivní a situace zcela nereálné.
..

 

Babička a 30 parašutistů

4. 2. 2009

ObrazekKdyž jsme ještě působily ve Psu, spolupracovala s námi báječná korektorka Mgr. Petra Stejskalová. Je vystudovaná češtinářka, a proto si naši tehdejší čtenáři mohli být jisti, že to, co čtou, je nejen věcně správně, ale také z hlediska gramatického. Úctu ke psanému slovu jsme vždycky pokládaly za naprostou prioritu a cokoli jiného jsme považovaly za neomluvitelný šlendrián.

Petra měla báječnou, bohužel však již velmi „věkovitou“ babičku. Každá naše schůzka s Petrou nejprve začínala shrnutím posledních babiččiných veselých kousků. Více než devadesátiletá dáma však koncem roku opustila náš malicherný svět. Poslední dny s babičkou uchovala Petra v následujících řádcích... Líbily se mi, a proto se o ně chci podělit i s vámi.

–ztr–
 

Causa Národní hřebčín

1. 12. 2008

Obrazek

Myslela jsem, že špatně slyším! Ředitelku hřebčína Lenku Gotthardovou známe léta. Redakce Jezdectví, ve které Lenka pracovala (doslova dnem i nocí) sousedila se Psem. Nesčíslněkrát jsme se potkávaly v kuchyňce na chodbě, kde jsme si vařily ten den už snad desátý kafe, a skoro se na patře bály, protože ostatní byli už dávno doma. Lenka dávala redakci úplně všechno, navíc na té nejvyšší možné úrovni...